Hobby

Starożytna turystyka

Off 16
Starożytna turystyka
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

podroze (11)Ciekawość, a także inne przyczyny, często popychała ludzi do tymczasowego opuszczenia swojego domu już od tysięcy lat. Można więc powiedzieć, że ruch turystyczny istnieje już od bardzo dawna.

Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że turystyka, głównie ta o charakterze religijnym, rozpoczęła się już w świecie starożytnym. Pierwszymi turystami byli Egipcjanie oraz Grecy, którzy podejmowali podróże głównie do swoich miejsc kultu, a także, w przypadku Greków, wielu udawało się na słynne igrzyska olimpijskie.

Natomiast zupełnie inny typ turystyki rozwinęli starożytni Rzymianie, którzy chętnie podróżowali do licznych kurortów w celach wypoczynkowych i leczniczych. Z kolei okresy średniowiecza i renesansu charakteryzowały się głównie podróżami w celach religijnych, jak np. pielgrzymki, oraz poznawczych. Od tego czasu przez kolejne wieki ruch turystyczny zaczął głównie opierać się na wyjazdach wypoczynkowych i poznawczych i dopiero we współczesnych czasach rozwinął się w nowych kierunkach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Hotele nad morzem

    Hotele nad morzem to świetna decyzja jeśli nie chcemy przejmować się noclegiem i lubimy mieć prywatność. Warto w takiej sytuacji zadbać już dzisiaj o to, aby zarezerwować taki pokój. Na stronie internetowej jest sporo informacji na temat każdego pokoju hotelowego. Można dopasować cenę dobową do standardu, jaki będzie nam odpowiadał. Rezerwacja z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem to…

  • Loty do Londynu

    Marzysz o podróżowaniu, ale oferty biur zajmujących się organizacją wyjazdów zagranicznych przyprawiają cię o ból głowy i są daleko poza twoim zasięgiem? Podróżowanie wcale nie musi być drogie. Należy jedynie ustalić swoje priorytety. A więc wolisz spędzić dwa tygodnie w hotelu all inclusive czy czerpać przyjemność z obcowania z nowymi kulturami? Jeżeli wybrałeś pierwszą opcję…