Rekreacja

Podróże po Polsce

1 10
Podróże po Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (5)Marzą nam się często egzotyczne podróże i wakacje pod palmami. Ale czy rzeczywiście na urlop zawsze trzeba jechać za granicę? Co ma nam do zaoferowania turystyka w naszym kraju?

Otóż niemało, bo Polska ma szczęśliwe położenie geograficzne, dzięki czemu rozciągamy się od morza do gór, a ponadto możemy cieszyć się też lasami i jeziorami, bo tego też u nas nie brak. W zalezności od naszych osobistych upodobań co do spędzania wolnego czasu, wybierać możemy między tygodniem na bałtyckiej plaży albo tatrzańskimi wędrówkami. Wiele ośrodków turystycznych organizuje także spływy kajakowe lub inne bardziej ekstremalne wyjazdy.

Poza tym turystyka krajowa może być tańsza niż zagraniczne wojaże. Mniej wydamy na weekend w polskich górach niż w Alpach. A Polska jest pod wieloma względami nie mniej atrakcyjna niż popularne destynacje europejskie, też mamy się czym szczycić. Wiele regionów czeka na odkrycie, bo są unikatowe w skali całego kraju. Modna ostatnio staje się kuchnia lokalna oparta na miejscowych tradycjach. Właśnie podróże po Polsce pozwalają nam odkryć bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. Bergen, Barcelona, Manchester wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Dobry portal i dobre teksty!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Prowincje kanadyjskie

    Poszczególne prowincje kanadyjskie otrzymały swoje rządy prowincjonalne, przypominające strukturą rząd federalny całego Dominium, i początkowo przyjęły przeważnie system jednoizbowych ciał ustawodawczych. Rządy prowincjonalne otrzymały dosyć liczne uprawnienia prawodawcze i wykonawcze na terenie poszczególnych prowincji, m. in. w zakresie spraw podatkowych, finansowych czy oświatowych. Zagadnienia oświatowe miały duże znaczenie zwłaszcza dla Quebecu, wykazującego zawsze dużą troskę…

  • Domki letniskowe

    Wakacje nad morzem, czy w górach? Hotel, apartament, namiot? Każde wakacje należy zaplanować z dużą starannością. Zwłaszcza, gdy jest to wyjazd rodzinny, bądź z większą grupą przyjaciół. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazują się być domki letniskowe. W takim domu można poczuć się jak we własnej posiadłości. Jest tu zazwyczaj kilka oddzielnych pokoi, łazienka i kuchnia. Wszystko…