Rekreacja

Podróże po Polsce

1 15
Podróże po Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (5)Marzą nam się często egzotyczne podróże i wakacje pod palmami. Ale czy rzeczywiście na urlop zawsze trzeba jechać za granicę? Co ma nam do zaoferowania turystyka w naszym kraju?

Otóż niemało, bo Polska ma szczęśliwe położenie geograficzne, dzięki czemu rozciągamy się od morza do gór, a ponadto możemy cieszyć się też lasami i jeziorami, bo tego też u nas nie brak. W zalezności od naszych osobistych upodobań co do spędzania wolnego czasu, wybierać możemy między tygodniem na bałtyckiej plaży albo tatrzańskimi wędrówkami. Wiele ośrodków turystycznych organizuje także spływy kajakowe lub inne bardziej ekstremalne wyjazdy.

Poza tym turystyka krajowa może być tańsza niż zagraniczne wojaże. Mniej wydamy na weekend w polskich górach niż w Alpach. A Polska jest pod wieloma względami nie mniej atrakcyjna niż popularne destynacje europejskie, też mamy się czym szczycić. Wiele regionów czeka na odkrycie, bo są unikatowe w skali całego kraju. Modna ostatnio staje się kuchnia lokalna oparta na miejscowych tradycjach. Właśnie podróże po Polsce pozwalają nam odkryć bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. Bergen, Barcelona, Manchester wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Dobry portal i dobre teksty!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Wycieczki objazdowe Włochy

    W sezonie letnim niemal każdy z nas chce wyrwać się z miasta i odpocząć od życia codziennego. Dlatego już kilka miesięcy wcześniej zastanawiamy się, jak zaplanować najbliższy urlop. Pomysłów na wakacje jest równie dużo jak osób, które się na nie wybierają. Jedni wolą wykupić wczasy All Inclusive z biura podróży i wypoczywać całymi dniami na…

  • Tani hostel – Kutno

    Tani hostel czy drogi hotel? Wybierając dla siebie miejsce tymczasowego zakwaterowania na wakacjach, szybko natrafiamy na tani hostel oraz drogi hotel. Który z tych ośrodków będzie więc dla nas lepszy? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Na początku zwróćmy uwagę na kwestie pieniężne. Jeśli bowiem mamy bardzo ograniczony budżet, raczej nie…