Podróże

Paralotnie kurs

Off 11
Paralotnie kurs
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

paralotnie-kurs-3Paralotniarstwo w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Ten sport ekstremalny pojawił się w naszym kraju pod koniec lat 80. Z roku na rok rośnie liczba osób uprawiających ten sport. Paralotnia może być wyposażona w napęd mechaniczny. Nie posiada sztywnych części konstrukcyjnych. Pilot siedzi w uprzęży i steruje za pomocą linek. Bezpieczne sterowanie paralotnią wymaga odpowiedniej wprawy. Najważniejsze jest odpowiednie manewrowanie linkami lub balansem ciała. Pierwszym etapem do latania paralotnią jest paralotnie kurs. Do latania paralotnią muszą być spełnione odpowiednie warunki pogodowe. Optymalnymi warunkami do latania jest brak wiatru lub start pod wiatr. Wiatr z tyłu lub boku wymaga od pilota większego doświadczenia. Na terenie nizinnym start odbywa się za pomocą wyciągarki. W przypadku terenów górzystych pilot zbiega ze zbocza. Start ze stoku nazywany jest inaczej zlotem. Ten rodzaj startu często stosowany jest na początku nauki. Lot kończy się na niżej położonym lądowisku.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Tanie hotele – Kutno

    Jak przygotować się do noclegu pod namiotem? Gdy szykujemy dla siebie tanie wakacje, musimy w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedni rodzaj zakwaterowania, za który nie zapłacimy zbyt wiele. Na szczęście do wyboru mamy w tym przypadku różnorodne opcje, którymi są nie tylko tanie hotele. Możemy przecież przenocować pod namiotem, jeśli tylko dobrze się do tego przygotujemy….

  • Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko

    Wszyscy jadą do Gdańska Miasto położone nad Zatoką Gdańską u ujścia Motławy jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Zgadujecie o którym mowa? Każdy kto był tam chociaż raz doskonale będzie wiedział o jaką miejscowość chodzi. Jest to Gdańsk, który leży na Żuławach Wiślanych. To miejscowość położona w wyjątkowej lokalizacji, ponieważ jego nadbrzeżna część znajduje się…