Podróże

Gdańsk Manchester

Off 16
Gdańsk Manchester
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Gdańsk – miasto dla każdego

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, wielu Polaków wyjechało do Wielkiej Brytanii i podjęło tam pracę. W chwili obecnej więcej naszych rodaków powraca do kraju niż wyjeżdża, ale kierunek Gdańsk Manchester, nadal cieszy się dużą popularnością.
Gdańskie lotnisko jest lotniskiem zapasowym dla portu Chopina w Warszawie. Pod względem liczby odprawionych pasażerów, ten port lotniczy jest uplasowany na trzecim miejscu w Polsce, po warszawskim lotnisku Chopina i krakowskich Balicach.
Lotnisko ulokowane jest 10 kilometrów od centrum Gdańska i Sopotu, a 23 od centrum Gdyni, w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy. W promieniu Portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, mieszka aż 2,5 miliona ludzi. Pasażerowie lecący z gdańskiego lotniska do Anglii, to w wielu przypadkach brytyjscy turyści, powracający z wakacji spędzonych w Polsce. Trójmiasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Chętnie przyjeżdżają tu zarówno Polacy, jak i turyści ze wszystkich zakątków świata.
W sezonie turystycznym hotele w Gdańsku mają prawie stuprocentowe obłożenie. Miasto posiada bardzo duże zaplecze turystyczne i gastronomiczne. Znajdziemy tu luksusowe apartamenty, jak wiele tańszych kwater i moteli. Dla osób ceniących luksus, godny polecenia jest hotel Hilton, Mercure, Hanza, Puro. Ceny standardowych pokoi wahają się od 400 do 700 zł za noc, apartamentów od 850 w górę. Ceny w hostelach, to około 60- 100 złotych za dobę. Wyposażenie jest tu dość skromne, ale są schludne, nadają się weekend jak i na dłuższy pobyt.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Rozwoj rolnictwa

    Szybciej od bardzo słabo jeszcze rozwiniętego przemysłu wzrastało w tym czasie, zwłaszcza w Kanadzie centralnej, rolnictwo, produkujące w coraz większym stopniu na eksport oraz zaopatrujące w żywność kanadyjskie miasta i osiedla. W miarę posuwania się na Zachód linii kolejowej i towarzyszącego jej osadnictwa powstawały na preriach farmy rolnicze, stanowiące niebawem główny rezerwuar bogactwa zbożowego Kanady….

  • Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem

    Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem to świetny pomysł na spędzenie wakacji. Zanieczyszczenie środowiska sprawia, że zalety wynikające z pobytu nad morzem, stają się nieocenione. Morski klimat, jod i świeże powietrze przynoszą ogromne wytchnienie dla organizmu zarówno dziecka, jak i dorosłych. Pobyt w miejscu, gdzie powietrze jest świeże, to sposób na poprawienie sobie zdrowia. Ale…