Turystyka

Egzotyczne wojaże

1 14
Egzotyczne wojaże
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (3)Od kiedy turystyka stała się szybsza i tańsza, podróżujemy znacznie więcej. Często nie wystarczają nam już zwykłe wycieczki krajoznawcze lub wypady do sąsiednich państw. Mimo nieznacznych różnic między społeczeństwami europejskimi, raczej nie przeżyjemy wielkiego szoku kulturowego jadąc do Włoch czy do Anglii. Ale bardziej egzotyczne podróże – to co innego.

Wyjazd na drugi koniec świata pozwala nam zobaczyć życie zupełnie różne od naszego. Ludzie pochodzący z innych kręgów kulturowych są dla nas niezwykle interesujący, bo otwierają nasze horyzonty oraz umożliwiają nam lepsze poznanie siebie samych. Odmienne obyczaje często wyzwalają w nas skrajne emocje i skłaniają do przemyśleń.

Rozwijająca się turystyka oferuje nam teraz nieograniczone możliwości. Jeśli mamy takie życzenie, możemy udać się do Ameryki, Azji czy Afryki. Takie wyjazdy oczywiście sporo kosztują, bo są to już znacznie większe odległości niż podróże po Europie. Ale jeśli tylko nasz budżet nam na to pozwala, warto odwiedzić Japonię, Tajlandię, Argentynę czy Republikę Południowej Afryki, aby przekonać się, jak wygląda życie na innych kontynentach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. admin wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Bardzo ciekawy artykuł tematyczny!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Blog nauka zabawa

    Dzieciaki mają różne zainteresowania i upodobania – jedne kochają różowe kucyki Pony i laki Barbie w kolorowych ubrankach, inne zajmują się zabawą w rycerzy, nindże albo fascynują się przyrodą i żabami czy pająkami. Łączy je jedno – wszystkie czasem domagają się od rodziców wspólnej zabawy i aktywności. Wszystkie lubią spędzać wspólnie czas na interesujących zajęciach….

  • Apartamenty Zakopane

    Cudowny wieczór z lampką wina i przepięknym zachodem słońca z Tatrami rysującymi się na jego tle to ciche marzenie wielu. Wygodne łóżko, miękka pachnąca pościel, wygoda i komfort, które pozwolą zapomnieć o codziennej gonitwie w próbie zrealizowania wszystkich obowiązków czekają w zasięgu każdego. Przepiękne Apartamenty Zakopane. To tu znajduje się wszystko czego potrzeba by docenić…