Turystyka

Egzotyczne wojaże

1 13
Egzotyczne wojaże
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (3)Od kiedy turystyka stała się szybsza i tańsza, podróżujemy znacznie więcej. Często nie wystarczają nam już zwykłe wycieczki krajoznawcze lub wypady do sąsiednich państw. Mimo nieznacznych różnic między społeczeństwami europejskimi, raczej nie przeżyjemy wielkiego szoku kulturowego jadąc do Włoch czy do Anglii. Ale bardziej egzotyczne podróże – to co innego.

Wyjazd na drugi koniec świata pozwala nam zobaczyć życie zupełnie różne od naszego. Ludzie pochodzący z innych kręgów kulturowych są dla nas niezwykle interesujący, bo otwierają nasze horyzonty oraz umożliwiają nam lepsze poznanie siebie samych. Odmienne obyczaje często wyzwalają w nas skrajne emocje i skłaniają do przemyśleń.

Rozwijająca się turystyka oferuje nam teraz nieograniczone możliwości. Jeśli mamy takie życzenie, możemy udać się do Ameryki, Azji czy Afryki. Takie wyjazdy oczywiście sporo kosztują, bo są to już znacznie większe odległości niż podróże po Europie. Ale jeśli tylko nasz budżet nam na to pozwala, warto odwiedzić Japonię, Tajlandię, Argentynę czy Republikę Południowej Afryki, aby przekonać się, jak wygląda życie na innych kontynentach.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

About the author / 

admin

1 Comment

  1. admin wtorek, Marzec 22nd, 2016 at 23:26 - 

    Bardzo ciekawy artykuł tematyczny!

Ankieta:

Czy w Gdańsku oraz okolicach znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych?

View Results

Loading ... Loading ...

To 3 komentarzy:

Kategorie

Turystyka:

  • Loty na Majorke

    Zadzwonił do mnie w piątek rano i powiedział. Masz od dziś urlop. Pakuj się. Nie rozumiałam o co mu chodzi, właśnie ubierałam się do pracy. Nie brałam  przecież urlopu. A Jacek mówił tak chaotycznie że   nie byłam w stanie zrozumieć o co mu chodzi.  Przecież ja muszę iść do pracy, mam projekt, czekają na mnie….

  • Australia – tego zawsze chciałeś spróbować!

    Jeśli planujesz świetną podróż z przyjaciółmi, a nawet samemu musisz wiedzieć, iż jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia jest Australia. Ciche miejsca, takie jak Ayer’s Cliff (obecnie znane jako Uluru), a także wyjątkowa przyroda sprawiają, iż australijskie wakacje są naprawdę niezapomniane. Dostępne są różne wczasy do Australii i możesz przebierać do woli w zależności od…